Wady oraz zalety diety wegańskiej.

Osoby, które przeszły na dietę wegańską bardzo często mówią o swoim lepszym samopoczucie, większej energii, duchowym spokoju oraz znacznie lepszej figurze. Co jest prawdą o co mitem? Dowiedź się już dziś! Wśród niewątpliwych zalet ich diety wyróżnia się niską gęstość energetyczną przy znacznej gęstości odżywczej, oprócz tego ich dieta posiada znikome ilości kwasów tłuszczowych nasyconych oraz cholesterolu, z kolei duże ilości bardzo potrzebnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ich dieta bogata jest w duże ilości witaminy C, błonnika oraz węglowodanów złożonych.

Dzięki diecie wegańskiej, osoby żywiące się w ten sposób nie zmagają się z otyłością, a także cukrzycą typu 2, istnieją niewielkie szanse na zachorowanie na chorobę niedokrwienną serca oraz problemy z ciśnieniem. Zapobiegają oni nowotworom, a także kamicy żółciowej i nerkowej, a także próchnicy zębów. Jednakże dieta bez mięsa oraz żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego związana jest także z konkretnymi wadami, między innymi bardzo małe ilości zjadanego białka oraz energii, dzięki czemu jest to dieta, której nie poleca się sportowcom oraz osobom, które wykonują ciężką, fizyczną pracę.

Oprócz tego, weganie zmagają się z niedoborami witaminy B12 oraz żelaza, a także występuje u nich niska strawność składników odżywczych https://ajantapharma.com.pl . Dodatkowo, mają oni większe ryzyko na zjedzenie resztek nawozów oraz związków chemicznych wykorzystywanych do chronienia roślin, niż osoby, które spożywają dietę mieszaną. Jeśli dieta nie jest prawidłowo skomponowana, osoby na diecie wegańskiej narażone są na niedorozwój psychiczny oraz umysłowy, a także niedożywienie.

Mówi się także o krzywicy, niedokrwistości megaloblastycznej, neuropatii, biegunkach, a także osteomalacji i zaburzeniach miesiączek. Jako, że w trakcie rozwoju niezbędne są wszystkie składniki odżywcze oraz duża dawka energii jest to dieta niepolecana dzieciom, młodzieży oraz nastolatkom, ani osobom starszym i zmagającym się z ciężkimi chorobami oraz dolegliwościami.

Comments are closed.