Święta tuż za rogiem, a co z dietą?

Czy święta tak naprawdę oznaczają spożywanie ogromnej ilości kalorii oraz poczucie winy i uczucie przejedzenia? Niekoniecznie, gdyż wystarczy zachować konkretne rady, triki i zasady, aby zamiast spożywania tony kalorii każdego dnia, zredukować ich ilość nawet o połowę. Osoby odchudzające się oraz te które za wszelką cenę starają się racjonalnie odżywiać https://kamagra2020.pl w te święta nie będą siedziały z nadąsaną miną nad sałatką, ani zmagały się z wyrzutami sumienia. Oto poradnik dla osób, które chcą smacznie i zdrowo jeść w te święta.

Po pierwsze zamiast śmietany oraz majonezu używaj jogurtu naturalnego, który nie dość, że zdrowszy to zawiera nawet kilkadziesiąt kalorii mniej!! To zmiana, która powinna wpisać się już na zawsze do zacisza Twojej kuchni. Następnie pora na ciasta, a mianowicie nikt nie każe Ci z nich rezygnować, przede wszystkim w czasie świąt możesz pozwolić sobie na odrobinę słodkiego szaleństwa, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby upiec ich zdrowsze wersje, prawda? Chodzi przede wszystkim o mąką, gdzie tę klasyczną białą zastępujemy przy pomocy mąki z pełnego przemiału bądź płatków owsianych lub otrębów. Oprócz tego zamiast śmietany i dżemu dobrze jest wybrać owoce, albo jogurt naturalny, a posłodzić przy użyciu miodu, a nie cukru.

Pyszne domowe ciasto, które zawiera znacznie mniej kalorii gotowe! Kolejna rada brzmi, nie przesadzaj z porcjami, jako, że na stole znajduje się aż 12 potraw warto sięgnąć po małe ilości każdej z nich. Jeśli po skosztowaniu każdej z nich ciągle czujesz się nienajedzony, możesz poprosić o dokładkę. Nie musisz jednak nakładać sobie ogromnej hołdy jedzenia, gdyż na zjedzenie wszystkich smakołyków masz kilka dni! Pierogi również mogą zostać zrobione z pełnoziarnistej mąki, tej samej, której użyjemy do ciasta.

Nakładajmy też więcej farszu, a nie przesadzajmy z ilością ciasta. Kolacji wigilijnej nie powinno się rozpoczynać w pustym, wygłodniałym żołądkiem, gdyż zjedzenie ogromnej ilości jedzenia wpłynie na uczucie przejedzenia, może wywołać wzdęcia, problemy z wypróżnieniem bądź wręcz przeciwnie – biegunkę.

Comments are closed.